Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

AKTUALNOŚCI:

Klub Młodego Czytelnika -Filia Serock

Utworzono dnia 28.11.2018

Klub Młodego Czytelnika 22.11.2018r.

Helena Duggan „ Miasteczko Perfect. Tutaj zawsze ktoś ma cię na oku”

Jest takie miejsce na ziemi, gdzie mieszkańcy są zawsze grzeczni, uśmiechnięci i nikt nikomu nie wchodzi w drogę. Żyją w zgodzie sami ze sobą i otaczającą ich naturą. Miasteczko Perfekt, bo o nim mowa, jest po prostu perfekcyjne. Główna bohaterka, dziesięcioletnia Violet Brown wraz z rodzicami przeprowadza się do miasteczka i wcale nie jest z tego powodu szczęśliwa. Dziewczynka szybko odkrywa, że dzieje się w nim coś niepokojącego. Pierwszą rzeczą, którą dostrzega jest to, że wszyscy mieszkańcy noszą różowe okulary i codziennie rano, dostarczana jest im tajemnicza herbata produkowana przez braci Archerów. Idealna rzeczywistość skrywa mroczną tajemnicę, a ci, którzy buntują się, zaczynają znikać. Violet wraz z niewidzialnym przyjacielem Boyem stara się rozwiązać zagadkę tajemniczego zniknięcia taty i szereg innych dziwnych zdarzeń, których nikt nie dostrzega. Fascynująca, tajemnicza historia, która naszym młodym czytelnikom na pewno zapadnie w pamięci.


czytaj dalej na temat: Klub Młodego Czytelnika -Filia Serock

"Mała Książka - Wielki Człowiek"

Utworzono dnia 22.11.2018

"Od września już ponad 13 tys. trzylatków z całej Polski otrzymało Wyprawki Czytelnicze w ramach kampanii społecznej Instytutu Książki „Mała książka – wielki człowiek”. Akcja ma zachęcić rodziców do częstego odwiedzania bibliotek i codziennego, rodzinnego czytania z dzieckiem. Każdy trzylatek, który przyjdzie do jednej z 3 tysięcy bibliotek biorących udział w projekcie, otrzyma w prezencie Wyprawkę Czytelniczą, a w niej książkę „Pierwsze wiersze dla…”, czyli zbiór wierszy dla dzieci autorstwa wybitnych polskich poetów, pięknie zilustrowanym przez Ewę Kozyrę-Pawlak i Pawła Pawlaka, broszurę dla rodziców „Książką połączeni, czyli o roli czytania w życiu dziecka”, która przypomina o korzyściach wynikających z czytania, oraz Karta Małego Czytelnika do zbierania naklejek.Za każdą wizytę w bibliotece, zakończoną wypożyczeniem minimum jednej książki z księgozbioru dziecięcego, Mały Czytelnik otrzyma naklejkę, a po zebraniu dziesięciu zostanie uhonorowany imiennym dyplomem potwierdzającym jego czytelnicze zainteresowania. Wyprawki Czytelnicze czekają na trzylatki w 3 tysiącach bibliotek publicznych w całej Polsce. Listę Bibliotek zaangażowanych w projekt można znaleźć tutaj: http://wielki-czlowiek.graffiti.nq.pl/wp-content/themes/wielki-czlowiek/img/biblio.pdf Od początku trwania akcji, udało się rozdać 13 tys. Wyprawek dla trzylatków, dzięki czemu biblioteki pozyskały ponad 10 tys. nowych użytkowników. Mamy nadzieję, że ich liczba będzie stale rosnąć, i zarówno dzieci, jak również ich rodzice staną się stałymi bywalcami bibliotek!"

Informacja prasowa pochodzi od Instytutu Książki

Gminna Biblioteka Publiczna w Pruszczu i Filia w Serocku, które również przystąpiły do projektu „Mała Książka – Wielki Człowiek” zyskały już 18 nowych trzyletnich czytelników. Wyprawki czytelnicze sprawiły naszym maluszkom ogromną radość a Karty Małego Czytelnika, stały się jeszcze większą motywacją dzięki której maluchy bardzo chętnie wypożyczają książki i zbierają biblioteczne naklejki. Wszystkie dzieci 3 –letnie wraz z rodzicami, którzy chcieliby jeszcze przystąpić do projektu „Mała Książka – Wielki Człowiek serdecznie zapraszamy do Gminnej Biblioteki Publicznej w Pruszczu lub Filii w Serocku po wyprawki czytelnicze.

czytaj dalej na temat: "Mała Książka - Wielki Człowiek"

Gminna Biblioteka Publiczna Pruszcz

Pogoda

Zegar

Imieniny

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 102

W poprzednim tygodniu: 134

W tym miesiącu: 255

W poprzednim miesiącu: 597

Wszystkich: 19068