Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

AKTUALNOŚCI:

Spotkanie czytelnicze- młodzież Filia Serock 2.02.2018r.

Utworzono dnia 07.02.2018

Spotkanie czytelnicze- młodzież Filia Serock 2.02.2018r.

 

Gayle Forman „Zostań, jeśli kochasz” Mia jest siedemnastoletnią dziewczyną, która wraz z rodzicami i młodszym bratem wiodą spokojne życie w Oregonie. Pasją jej jest muzyka i wiolonczela, z którą wiąże swoją przyszłość. Życie jej nie różni się od życia przeciętnej nastolatki. Otaczają ją osoby, na których w każdej chwili może polegać. Ma wspaniałą, nieco zwariowaną przyjaciółkę i chłopaka, który jest liderem zespołu rokowego. Spokojną i poukładaną egzystencję przerywa okrutny wypadek samochodowy, będący początkiem boju dziewczyny, która stoi na pograniczu życia i śmierci tocząc walkę samej ze sobą. Poruszająca historia rodzinna, która daje ogromną siłę, aby walczyć i nie poddawać się pomimo ogromnego dramatu, jaki dotyka główną bohaterkę. Dzięki tej powieści uświadamiamy sobie, że życie to nieustająca walka wyborów, których każdy z nas musi dokonać, niezależnie od problemu, jaki nas dotyka. Książka bardzo poruszająca, napisana prostym językiem po przeczytanie, której serdecznie zapraszamy.

Kolejne czytelnicze spotkanie w marcu, będziemy omawiać książkę Alice Sebold „ Nostalgia anioła”.

Zapraszamy :-)

  

czytaj dalej na temat: Spotkanie czytelnicze- młodzież Filia Serock 2.02.2018r.

Spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki - dorośli 1.02.2018r.

Utworzono dnia 05.02.2018

"On" Zośka Papużanka

„On” to bohater zupełnie inny od wszystkich. Koledzy z klasy nazwali go Śpikiem i tak zostało już przez wiele lat. Tytułowy Śpik jest chłopcem żyjącym w latach osiemdziesiątych, gdzie wszystko było trudne i nie do zrozumienia. Główny bohater ma mamę, tatę, babcię i brata, którzy nie mogą do końca zrozumieć, dlaczego Śpik jest taki dziwny. Ma problemy w szkole, łapie same "łabędzie", jest nieporadny, bardzo wolno się uczy, mimo że zna na pamięć cały rozkład tramwajów. Koledzy nieustannie podpuszczają go do robienia różnych głupot, na które Śpik zawsze się zgadza. Szkoła dla samego bohatera jak i jego mamy jest nieustannym pasmem upokorzeń i porażek. Ciągłe próby tłumaczenia i szukania dla niego pomocy stają się dla mamy Śpika męczące i bardzo trudne. Książka Zośki Papużanki to bardzo trudna opowieść o rodzicielstwie, o zagubionym życiu. Uczy cierpliwości i szukania głębszych sensów, których przecież nie ma.

Następne spotkanie odbędzie się 8.03.2018r. godz. 16.30.

Będziemy omawiać ksiażkę Krystyny Mirek " Słodkie życie".

Zapraszamy !!!

czytaj dalej na temat: Spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki - dorośli 1.02.2018r.

Wykład U3W 1.02.2018r.

Utworzono dnia 02.02.2018

Wykład U3W

Temat: " Zespół bolesnego barku- czy spotka każdego w życiu?"

Prowadzący: mgr Agnieszka Musiał

czytaj dalej na temat: Wykład U3W 1.02.2018r.

Spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki- młodzież 27.01.2018 r.

Utworzono dnia 27.01.2018

"Światło" Jay Asher

Główną bohaterką jest nastoletnia Sierra, która prowadzi podwójne życie. Coroczne zamieszanie jest związane ze świętami Bożego Narodzenia. Rodzina Sierry od lat prowadzi plantację choinek w Oregonie, jednak, gdy przychodzi magiczny czas świąt przeprowadzają się do Kalifornii, gdzie, co roku przez miesiąc poprzedzający święta sprzedają choinki na rodzinnym stoisku. Sierra nie lubi rozłąki z przyjaciółmi, ale nie wyobraża sobie innych świąt. Tym razem jest trochę inaczej. Poznaje Caleba, dzięki któremu przeżywa niesamowite chwile. Caleb okazuje się chłopakiem z tajemniczą przeszłością, z którą nie mogą się pogodzić rodzice Sierry. Sama bohaterka postanawia nie wierzyć plotkom i się przekonać, jaki na prawdę jest nowy przyjaciel. Niespodziewanie dla ich obojga ta znajomość zmienia się w miłość. Sierra jest zachwycona a jednocześnie zaniepokojona postępowaniem chłopaka. Caleb za wszystkie swoje zarobione pieniądze kupuje choinki i przekazuje je osobom, których nie stać na zakup żywego drzewka. Dlaczego tak robi? Tego próbuje się dowiedzieć Sierra. Wizja rychłego wyjazdu z Kalifornii wszystko utrudnia.

Następne spotkanie odbędzie się 24.02.2018 r. o godz. 12.00.

Będziemy omawiać książkę Katherine Rundell "Dachołazy".

Zapraszamy !!!

czytaj dalej na temat: Spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki- młodzież 27.01.2018 r.

Gminna Biblioteka Publiczna Pruszcz

Pogoda

Zegar

Imieniny

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 146

W poprzednim tygodniu: 126

W tym miesiącu: 334

W poprzednim miesiącu: 598

Wszystkich: 14387