Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

AKTUALNOŚCI:

Warsztaty kodowania robotami Finch- 18.05.2017r.

Utworzono dnia 22.05.2017

Kolejna edycja

bezpłatnych warsztatów kodowania w języku scratch

z wykorzystaniem robotów Finch.

 

 

czytaj dalej na temat: Warsztaty kodowania robotami Finch- 18.05.2017r.

Spotkanie z podróżnikiem Mariuszem Kurcem

Utworzono dnia 17.05.2017

Mariusz Kurc

„Człowiek w drodze, własne świadectwo”.

17 maja 2017 roku w Gminnej Bibliotece Publicznej w Pruszczu odbyło się spotkanie z podróżnikiem, filmowcem i religioznawcą – Mariuszem Kurcem. Na spotkanie zatytułowane „Człowiek w drodze- własne świadectwo” przybyli uczniowie z Zespołu Szkół w Pruszczu oraz z Gimnazjum nr 3 im. Ziemi Nadwiślańskiej w Zbrachlinie. Pan Mariusz rozpoczął spotkanie od krótkiego wykładu, z którego uczestnicy spotkania dowiedzieli się, że pochodził z rodziny z wieloma problemami, a środowisko, w którym się wychowywał zdeterminowało go do walki ze złym otoczeniem. Na podstawie własnych doświadczeń stworzył program profilaktyczny skierowany do młodzieży i dorosłych ze środowisk zagrożonych wykluczeniem społecznym. Spotkanie z młodzieżą pan Mariusz przeplatał pokazem multimedialnym z 85 krajów, które zwiedził przez 19 lat. Najdalej dotarł do Australii. Odwiedził między innymi Indie, Chiny, Afganistan, Pakistan czy Indonezję. Podczas wypraw autor filmuje ludzi i ich życie codzienne. Bada relacje międzykulturowe. Z przyjemnością pokazał okazywane przez spotkanych ludzi życzliwość i dobro. Podczas spotkania Pan Mariusz przekazał młodym uczestnikom jak ważne są wartości życiowe. Dzięki pracowitości, sumienności czy uczciwości można spełnić wszystkie marzenia. Podróżnicze opowieści bardzo się podobały słuchaczom. Bardzo dziękujemy za mile spędzony czas. Spotkanie sfinansowano ze środków Gminnej Komisji Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.

 

czytaj dalej na temat: Spotkanie z podróżnikiem Mariuszem Kurcem

Klub Młodego Czytelnika-Filia Serock

Utworzono dnia 17.05.2017

Klub Młodego Czytelnika

Piątkowe popołudnie upłynęło nam na spotkaniu w Klubu Młodego Czytelnika. Po krótkim przypomnieniu niedokończonej części opowiadania Katarzyny Majgier pt. „Niedokończony eliksir nieśmiertelności”, przeszliśmy do wspólnego czytania kolejnych rozdziałów książki. Tak też poznaliśmy Serafinę, nastolatkę lubującą się w mrocznych opowieściach , którą pod swój dach przygarnęła Leokadia , matka wcześniej poznanego przez nas Artura - chłopca skorego do psot. To właśnie dzięki tym młodym osobą eliksir nie pozostaje zapomnianą miksturą ukrytą w bezpiecznym miejscu pod podłogą. Ze względu na niebywale ciekawą i tajemniczą fabułę, książka ta jest jak magnes, który przyciąga młodego czytelnika oczekującego na kolejne spotkanie z bohaterami. O ich niesamowitych losach dowiemy się niebawem, ale to już następnym razem. Czytanie zakończyliśmy artystycznie, tworząc fantazyjne zakładki do książek, których autorką była jedna z klubowiczek.

 

Opracowała:

Paulina Bagniewska

czytaj dalej na temat: Klub Młodego Czytelnika-Filia Serock

Wojewódzkie obchody Dnia Bibliotekarza i Bibliotek 9.05.2017r.

Utworzono dnia 12.05.2017

Gminna Biblioteka Publiczna stała się w tym roku gospodarzem wojewódzkich obchodów Dnia Bibliotekarza i Bibliotek. Dzień Bibliotekarza to ważne dla nas święto bowiem rozpoczyna obchodzony corocznie Ogólnopolski Tydzień Bibliotek., który w tym roku przebiega pod hasłem „Biblioteka. Oczywiście!” Z tej okazji w naszej bibliotece odbyła się uroczysta gala podczas, której Wicemarszałek Województwa Kujawsko – Pomorskiego Pan Zbigniew Ostrowski wręczył nagrody Zarządu Województwa Kujawsko Pomorskiego. Wśród 12 laureatów z całego województwa znalazła się również Dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Pruszczu, Pani Aleksandra Rosińska – Burek.

 

Fotorelacja w czytaj dalej.

czytaj dalej na temat: Wojewódzkie obchody Dnia Bibliotekarza i Bibliotek 9.05.2017r.

Wykład U3W 11.05.2017r.

Utworzono dnia 11.05.2017

Wykład U3W

Temat: „ Zachowania konsumentów na rynku ”

Prowadzący: doc. dr Mariusz Barczak

 

czytaj dalej na temat: Wykład U3W 11.05.2017r.

Gminna Biblioteka Publiczna Pruszcz

Pogoda

Zegar

Imieniny

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 23

W poprzednim tygodniu: 95

W tym miesiącu: 382

W poprzednim miesiącu: 554

Wszystkich: 9782