Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

AKTUALNOŚCI:

Harmonogram spotkań U3W

Utworzono dnia 27.09.2018

HARMONOGRAM WYKŁADÓW W I SEMESTRZE ROKU AKADEMICKIEGO 2018/2019

UNIWERSYTETU TRZECIEGO WIEKU WYŻSZEJ SZKOŁY GOSPODARKI

FILIA W PRUSZCZU

czytaj dalej na temat: Harmonogram spotkań U3W

Klub Młodego Czytelnika- Filia Serock

Utworzono dnia 26.09.2018

KLUB MŁODEGO CZYTELNIKA 21. 09. 2018 

Pierwsze powakacyjne spotkanie z czytelniczkami z Klubu Młodego Czytelnika mamy już za sobą. Rozpoczęliśmy je czytając książkę Anny Dziewit-Meller zatytułowaną „ Damy, dziewuchy, dziewczyny. Historia w spódnicy.” Jest to niebanalna opowieść o super kobietach, które na stałe zamieszkały w naszej historii. Narratorką jest Henryka Pustowójtówna, bohaterka Powstania Styczniowego, która w ciekawy, a zarazem zabawny sposób opowiada o bohaterkach książki , traktując je jako swoje koleżanki. Poznajemy między innymi Świętosławę, córkę Mieszka I, która miała swój niechlubny udział w bitwie trzech królów pod Svold, czy też Irenę Sendlerową, która podczas II wojny światowej była zaangażowana w niesienie pomocy Żydom, a także naszą sławną alpinistykę, himalaistkę, która jako pierwszy Polak i zarazem jako trzecia kobieta na świecie zdobyła Mount Everest. Nie mogło oczywiście zabraknąć ciekawostek , o których czytaliśmy w książce „ Dlaczego ? 75 pasjonujących pytań z przyrody” Tym samym dowiedzieliśmy się, dlaczego uprawa oleju palmowego jest szkodliwa i dlaczego w lecie dni są dłuższe niż w zimie. Ponieważ dziewczyny kochają zwierzęta rozmawiałyśmy, także o rasach psów, których opisy zamieszczone były w barwnym „ Atlasie ras. Psy”. Dowiedzieliśmy się między innymi skąd pochodzi owczarek podhalański i jakim jest psem.


czytaj dalej na temat: Klub Młodego Czytelnika- Filia Serock

Zapraszamy :)

Utworzono dnia 25.09.2018

Za oknem chłodno i jesiennie...

zatem zapraszamy do biblioteki po nowości książkowe :)

czytaj dalej na temat: Zapraszamy :)

Mała Książka - Wielki Człowiek. Zapraszamy !

Utworzono dnia 18.09.2018

Jak przystąpić do projektu?

Zapraszamy wszystkie trzylatki wraz z rodzicami. Aby przystąpić do projektu trzeba odwiedzić Gminną Bibliotekę Publiczną w Pruszczu lub Filię w Serocku. Tam Mały Czytelnik otrzyma w prezencie „Wyprawkę Czytelniczą, a w niej „Pierwsze wiersze dla…” oraz Kartę Małego Czytelnika do zbierania bibliotecznych naklejek. W Wyprawce Czytelniczej znajdzie się też broszura informacyjna dla rodziców „Książką połączeni, czyli o roli czytania w życiu dziecka”. Podczas kolejnej wizyty w bibliotece zakończonej wypożyczeniem przynajmniej jednej książki z księgozbioru dziecięcego, Mały Czytelnik otrzyma naklejkę do bibliotecznej karty, a po uzyskaniu dziesięciu zostanie uhonorowany imiennym dyplomem potwierdzającym jego czytelnicze zainteresowania. Dziecko pozna ciekawe miejsce, jakim jest biblioteka i zostanie pełnoprawnym uczestnikiem życia kulturalnego. Biblioteka to instytucja kultury, w której życie może włączyć się dziecko niezależnie od wieku. Uczy go samodzielności, pozwala podejmować pierwsze własne wybory, rozwija myślenie oraz kształtuje na całe życie nawyk czytania i pogłebiania wiedzy. Biblioteka to miejsce, gdzie rodzic wspólnie z dzieckiem może spędzić czas w sposób twórczy, a gdy już opuszczą jej mury, przeżyć nową fantastyczną przygodę z wypożyczoną książką.

Gorąco zachęcamy do udziału w akcji MAŁA KSIĄŻKA - WIELKI CZŁOWIEK, wszak miłość do ksiażek jest prezentem na całe życie.

Zaczynamy w poniedziałek 24  września 2018r.

Szczegółowe informacje w bibliotece lub pod nr tel. 52 521 27 38

 

czytaj dalej na temat: Mała Książka - Wielki Człowiek. Zapraszamy !

Dyskusyjny Klub Książki dla młodzieży 15.09.2018r.

Utworzono dnia 15.09.2018

"Król węży" Jeff Zentner

W powieści „Król węży” Jeffa Zentnera występuje trójka młodych przyjaciół: Lydia, Dill i Travis. Lydia to młoda blogerka modowa, która ma bardzo wyluzowanych i tolerancyjnych rodziców. Mimo świetnych relacji w domu, zacofane miasteczko, w którym musi żyć i się uczyć, nie rozumie jej pasji i traktuje ją jak margines społeczny. Dill jest uzdolniony muzycznie, mimo wielkiej pasji i wspaniałych tekstów nie jest popularny w szkole. Ciągle walczy z rodzinną przeszłością. Ojciec Dilla, miejscowy pastor, został skazany i trafił do więzienia za posiadanie materiałów pedofilskich. Zajmował się również poskramianiem śmiertelnie groźnych węży, poprzez modlitwę i wiarę. Mieszkańcy nie potrafią zaufać młodzieńcowi i ciągle traktują go jak wyrzutka. Ostatni z przyjaciół to Travis. Chłopak bardzo pracowity i sumienny. Mieszka z mamą, którą bardzo kocha i ojcem, którego nienawidzi. Młodzieniec zawsze chciał zostać pisarzem, ale jego ojciec uważa, że to nie jest zawód dla mężczyzny. Jest brutalny wobec Travisa i jego matki. Całą trójkę łączy wielka przyjaźń i chęć akceptacji zarówno ze strony rodziny jak i społeczeństwa. Niestety życie tak się układa, że nie mamy na to wpływu. Ginie osoba, która nie zasługuje na taki koniec życia. Świat się obraca do góry nogami, a przecież trzeba nadal żyć.

Następne spotkanie odbędzie się 13.10.2018 r. o godz. 12.00.

Będziemy omawiać "Baśniobór" Brandona Mull.

Zapraszamy !!!

czytaj dalej na temat: Dyskusyjny Klub Książki dla młodzieży 15.09.2018r.

Gminna Biblioteka Publiczna Pruszcz

Pogoda

Zegar

Imieniny

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 79

W poprzednim tygodniu: 148

W tym miesiącu: 272

W poprzednim miesiącu: 605

Wszystkich: 18488