Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

Kamishibai w Gminnej Bibliotece Publicznej w Pruszczu

Utworzono dnia 26.02.2018
Czcionka:

„Kamishibai w Gminnej Bibliotece Publicznej w Pruszczu- cykl warsztatów bajkoterapeutycznych”

Podsumowanie miesiąca:

STYCZEŃ

Gminna Biblioteka Publiczna w Pruszczu realizuje projekt grantowy organizowany przez Fundację BGK w programie „Na dobry początek !”. W miesiącu styczniu zrealizowane zostały trzy spotkania: warsztaty Kamishibai dla dzieci, zajęcia plastyczne i zabawy ogólnorozwojowe dla dzieci oraz spotkanie ze specjalistą: psychologiem dla rodziców i dziadków.

Warsztaty Kamishibai oparte są głównie na zapoznaniu dzieci z teatrem papierowym. Uczestnicy spotkania dowiedzieli się skąd pochodzi ta forma teatru i na czym polega. Kartonowe plansze z rysunkami i drewniana skrzynka to świetna metoda, która pobudza wyobraźnie i pozwala na przejście do świata fantazji. W miesiącu styczniu dzieci za pomocą teatru Kamishibai poznały bajkę japońską o księciu Haitamagusuku i księżniczce Tamanonimo. W ramach tych warsztatów wykonały prace plastyczną ogromnego żurawia z papieru oraz uczyły się posługiwać japońskimi pałeczkami.

Drugie spotkanie w ramach projektu poświęcone było zajęciom plastycznym i zabawom ogólnorozwojowym. Na początku dzieci przypomniały sobie bajkę poznaną na poprzednich zajęciach w formie krótkiej dyskusji. Na tym spotkaniu gościliśmy dziadków naszych uczestników. Babcie opowiadały o swoich bajkach z dzieciństwa, następnie dzieci zostały zaproszone do wspólnej zabawy ruchowej. Wszyscy musieli się wcielić w głównych bohaterów bajki. Zabawa sprawnościowa polegała na chodzeniu po linii w pozycji wyprostowanej książką na głowie, jak prawdziwi książęta. To ćwiczenie to świetna zabawa oraz sposób na kształtowanie sprawności. Spotkanie zakończyła wspólna praca plastyczna. Dzieci wykonały koronę księżniczki i księcia.

Trzecie spotkanie miesiąca poświęcone zostało spotkaniu z psychologiem dla rodziców i dziadków. Zajęcia poświęcone były na omówieniu rozwoju emocjonalnego dzieci i to jak on wpływa na kształtowanie osobowości. Warsztaty przeprowadzone zostały w formie wykładu teoretycznego i jak ćwiczeń praktycznych.

Projekt „Kamishibai w Gminnej Bibliotece Publicznej w Pruszczu- cykl warsztatów bajkoterapeutycznych” realizowany jest z Gminnym Ośrodkiem Pomocy Społecznej oraz Szkołą Podstawową w Pruszczu.

                    

Kamishibai w Gminnej Bibliotece Publicznej w Pruszczu

Utworzono dnia 26.02.2018, 11:03

Gminna Biblioteka Publiczna Pruszcz

Pogoda

Zegar

Imieniny

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 134

W poprzednim tygodniu: 126

W tym miesiącu: 322

W poprzednim miesiącu: 598

Wszystkich: 14375