Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

Noc Bibliotek 2019

Utworzono dnia 08.06.2019
Czcionka:

Za nami kolejna IV edycja akcji Nocy Bibliotek pod hasłem „Nocni detektywi w bibliotece”. Punktualnie o godzinie 19:00 w piątkowy wieczór wspólnie z grupą naszych małych czytelników rozpoczęliśmy Noc Bibliotek. Zaczęliśmy od kwestii formalnej czyli kontraktu, który określił zasady naszej całonocnej zabawy. Znajomość regulaminu każdy uczestnik potwierdził odciskiem palca, który zobowiązywał go do jego przestrzegania. Od tej chwili zaczeła się już tylko wspaniała zabawa. Wizytę złożył nam starszy aspirant pan Sławomir Sągol z Komendy Powiatowej Policji w Świeciu, który przyjechał do nas z dwoma psami tropiącymi: Luną i Amperem. Policjant przeprowadził ciekawą prelekcję na temat pracy psów tropiących w policji. Luna był psem szkolonym do tropienia narkotyków, natomiast Amper psem patrolowo-tropiącym. Następnie była zabawa w wirtualnej rzeczywistości przy pomocy okularów VR, dzięki nowym technologiom podczas warsztatów wirtualnej rzeczywistości dzieci miały możliwość zapoznania się z zagrożeniami wynikającymi z zażywania substacji nielegalnych czyli narkotyków oraz alkoholu jak również możliwość poruszania się w wirtualnym świecie m.in. dzieci pływały razem z delfinami oraz próbowały swoich sił podczas lotów na symulatorze. Nasi uczestnicy musieli się zmierzyć z zagadkami detektywistycznymi, które polegały na rozwiązywaniu naukowego śledztwa o tematyce „Amazońska misja”. Po zakończeniu misji przyszedł czas na posiłek, czyli zasłużoną kolacyjkę i chwilkę wytchnienia po czym zaczął się ostatni punkt naszej Nocy film profilaktyczny o zagrożeniach w sieci,w Internecie oraz bajka na dobranoc. Po filmie przyszła pora na sen aby zregenerować siły po dniu pełnym wrażeń. Sobotni, poranek witaliśmy lekko zaspani ale zadowoleni. Wspólnie zjedliśmy śniadanie, wręczyliśmy dyplomy oraz upominki dla dzieci i pamiątkowym zdjęciem wszystkich uczestników zakończyliśmy Noc Bibliotek 2019.

Projekt „Nocni detektywi w bibliotece” został sfinansowany z Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych i Narkomanii.

Kwota dofinansowanioa 3000 zł.

Dziękujemy za wsparcie finansowe w realizacji Nocy Bibliotek 2019.

Nasze podziękowania kierujemy również do starszego aspiranta pana Sławomira Sągol przewodnika psów służbowych Komendy Powiatowej Policji w Świeciu, do pani Anny Braun za przygotowanie cateringu dla naszych uczestników Nocy Bibliotek.

 

Noc Bibliotek 2019

Utworzono dnia 08.06.2019, 07:31

Gminna Biblioteka Publiczna Pruszcz

Pogoda

Zegar

Imieniny

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 64

W poprzednim tygodniu: 77

W tym miesiącu: 357

W poprzednim miesiącu: 454

Wszystkich: 22030