Otwarcie Gminnej Biblioteki Publicznej w Pruszczu.

Utworzono dnia 13.11.2015

Otwarcie Gminnej Biblioteki Publicznej w Pruszczu.

Dnia 30.10.2015r. odbyło się otwarcie Gminnej biblioteki publicznej w pruszczu.Uroczystości towarzyszyła wystawa fotograficzna obrazująca kolejne etapy powstania biblioteki, przecięcie wstęgi, poświecenie obiektu, występy artystyczne.

Piękny kolorowy, parterowy budynek nowej biblioteki prezentuje się okazale. Powierzchnia użytkowa obiektu to prawie 450 m2. W budynku znajduje się wypożyczalnia, czytelnia, kącik dla najmłodszych czytelników, magazyn książek, sala audiowizualna, biura, sala komputerowa z 11 stanowiskami, pomieszczenie socjalne, sanitarne oraz kotłownia.

Inwestycja powstała m.in. dzięki 76% dofinansowania ze środków programu Wieloletniego Kultura+ Projekt Biblioteka+ Infrastruktura bibliotek. To dzięki temu można było wybudować nowy obiekt i dostosować go do współczesnych standardów.

Na początku uroczystości została przecięta wstęg do nowego obiektu a dokonali tego: dyr. biblioteki Aleksandra Rosińska-Burek, wójt Dariusz Wądołowski, Przewodniczący Rady Gminy Przemysław Sznajdrowski oraz starosta Franciszek Koszowski. Po powitaniu i przedstawieniu historii powstania obiektu nowo otwartą placówkę poświęcił ks. kanonik Jerzy Mroczyński.

Były kwiaty , upominki i wiele serdecznych życzeń na ręce dyr. biblioteki. Uroczystości towarzyszył również program artystyczny przygotowany przez młodzież z miejscowego gimnazjum, która pod kierunkiem Małgorzaty Kurzeja przedstawiła "Balladynę". Natomiast soliści z Regionalnej Akademii Piosenki zaprezentowali swoje umiejętności wokalne.

W uroczystości wzięli udział byli i obecni radni gminy Pruszcz, pracownicy Urzędu gminy, wójtowie z zaprzyjaźnionych gmin, dyrektorzy bibliotek, wykonawca inwestycji i inni.

A już następnego dnia od rana do biblioteki przyszli młodzi czytelnicy z miejscowego Przedszkola Samorządowego.

Otwarcie Gminnej Biblioteki Publicznej w Pruszczu

Utworzono dnia 17.11.2015, 12:59