DKK dorośli 12.05.2022

„Nigdy" K. Follett

Pauline Green, amerykańska prezydent, robi wszystko, by uniknąć wydania rozkazu użycia broni nuklearnej… Chang Cai, błyskotliwy szef chińskiego wywiadu, prowadzi misterną grę, by powstrzymać rząd swojego kraju przed starciem z Zachodem… Tamara i Abdul, agenci CIA, rozpracowują w Afryce Północnej struktury islamskich terrorystów… Kiah, piękna młoda Afrykanka, decyduje się na niebezpieczną podróż przez Saharę, by zapewnić przyszłość swojemu dziecku… Oni wszyscy poświęcają się, ponieważ wierzą, że są w stanie sprawić, żeby świat stał się lepszym i bezpieczniejszym miejscem. Tylko że to może nie wystarczyć… Od spalonej słońcem Sahary, przez obozy dla uchodźców, po gabinety polityków i salony ambasad. Bohaterowie i tchórze, ludzie rozważni i szaleńcy, kochankowie i wrogowie… Świat, który stoi w obliczu kryzysu, który może być tym ostatnim… Klubowiczki porównywały powieść do czasów obecnych, nawiązując do problemów dotyczących nas wszystkich, zagrożeń świata, wojny. Wszystkie wątki w książce, których jest dużo pozwalają się zagłębić w lekturę i przenieść się do świata polityki, rządów i wyzwań, zmagań z którymi nie łatwo się godzić. Książka godna polecenia, momentami trudna i przerażająca, ale warto czasami zatrzymać się na chwilę i skupić na tym co nas otacza.

Następne spotkanie: 09.06.2022 r.

Spotkanie klubowiczek DKK miesiąc maj 2022