DKK dorośli 14.11.2019r.

DKK dorośli

Książka „Gdybyś tylko wiedziała” to powieść pełna niewyjaśnionych tajemnic. Jest takie powiedzenie, że milczenie jest złotem, ale niestety nie zawsze. Skrywane sprzed lat sekrety doprowadzają do rozpadu zgodnej niegdyś rodziny. Wieloletnie milczenie bardzo bliskich sobie osób niszczy między nimi więź , której już nigdy nie uda się im odbudować. Główna bohaterka Audrey choruje na nowotwór, wie, że zostało już jej niewiele czasu. Postanawia pojednać skłócone niegdyś córki. Nie może się pogodnić z myślą, że jak już jej zabraknie, córki nadal nie bedą ze sobą rozmawiały. Pragnie odkryć przyczynę ich konfliktu, co nie jest proste, gdyż zarówno Lily, jak i Jess skrycie strzegą swoich tajemnic. Wszystko nabiera tempa, gdy okazje się, że córki Lily i Jess dowiadują się o swoim istneiniu i postanawiają się bliżej poznać. Są tak samo ciekawe jak babcia, co tak bardzo poróżniło ich mamy. Książka pełna emocji i bardzo trudnych uczuć oraz trudnych decyzji. Autorka trzyma w napięciu do ostatnich stron. Dopiero na samym końcu odkrywa wielką tajemnicę, która wyjaśnia wszystkie wątpliowści. Wszystkie uczestniczki spotkania zgodnie stwierdziły, że jest to książka bardzo życiowa. A niewyjaśnione tajemnice są w każdej rodzinie. Bardzo polecają tę powieść.

Następne spotkanie: 12.12.2019r.

Omawiana książka: „Jej portret” Anna H. Niemczynow