DKK dorośli 20.02.2019r.

"Na tropie Anny" Aleksandra Kowalska

Najnowsza powieść Aleksandry Kowalskiej „Na tropie Anny” była przedmiotem rozmów w Dyskusyjnym Klubie Książki w miesiącu lutym. Główna bohaterka trzydziestopięcioletnia Melania mieszka ze swoim ojcem pod Paryżem. Matka, czyli tytułowa Anna, zmarła trzy lata temu. Była prawdziwą bohaterką dla swojej córki. Bardzo dobrze wykształcona, wspaniała, niezależna. Niestety od ataku terrorystycznego w Paryżu, w którym zginęła Anna, seria nieszczęść radykalnie zmieniła całe życie Melanii. Rok po śmierci matki, Melania traci w wypadku samochodowym córkę- czteroletnią Hannah. Pogrążona w depresji traci źródło utrzymania- aptekę i chęć do życia. Pewnego dnia odnajduje listy matki do tajemniczego Nowozelandczyka. Ich treść wskazuje na romans, w który była uwikłana jej matka. Melania postanawia odnaleźć kochanka, a może nawet własną matkę. Melania zaczyna wierzyć, że jej matka żyje i że ją odnajdzie właśnie w Nowej Zelandii. Podróż jest początkiem niepokojących odkryć. Bohaterka zmierzy się z przeszłością, która ciągle o sobie przypomina.