DKK dorośli 21.03.2019r.

"Cuda za rogiem" Keigo Higashino

Akcja powieści „Cuda za rogiem” toczy się na różnych płaszczyznach czasowych. Wszystkie wydarzenia obejmują obszar Japonii. Yuji Namiya przez wiele lat prowadził mały sklep osiedlowy. Mieszkańcy miasteczka przychodzili do niego nie tylko po zakupy, ale głównie po poradę w trudnych sytuacjach życiowych. Cała machina tajemniczych porad odbywała się w dość nietypowy sposób. Listy z pytaniami klienci wrzucali do sklepu przez otwór w rolecie, a odbierali z pojemnika na mleko. Po śmierci właściciela budynek opustoszał, a o właścicielu zapomniano. Aż do pewnego dnia, trójka złodziejaszków włamuje się do starego opuszczonego sklepu- Namiya. Chcą przeczekać noc i rano ruszyć w dalszą podróż. Gdy czekali na nadejście świtu stało się coś niespodziewanego, ktoś wrzuca do sklepu list z bardzo ciekawym problemem. Mężczyźni próbują zrozumieć jak to się zostało. Okazuje się, że list przychodzi z przeszłości. Odkrywają również, że przebywając w tym sklepie, gdy drzwi są zamknięte czas nie płynie. Wszystko to jest związane z rocznicą śmierci właściciela sklepu, która przypada właśnie na ten dzień.