DKK dorośli 25.05.2017 r.

"Prom do Kopenhagi" Krystyna Mirek

Głównymi bohaterami powieści Krystyny Mirek „ Prom do Kopenhagi ” są Weronika i Konrad. Ona piękna, bardzo młoda, on uczciwy i pracowity. Łączy ich głębokie i pełne namiętności uczucie. Weronika w dzieciństwie straciła matkę, wychowywała ją babcia i ojciec, który raczej trzymał się na uboczu. Wszystko to przez wiejskie plotki, którym poddał się ojciec Weroniki. Konrad pochodził z biednej rodziny, ojciec alkoholik, matka natomiast próbowała utrzymać cały „ rozpadający ” się dom. Po jego śmierci za los rodziny odpowiedzialny był Konrad. W wyniku pewnej rozmowy przestał się spotykać z Weroniką i postanowił wyjechać do Niemiec za pracą. Weronika płakała całymi nocami, nie mogła się pogodzić z utratą ukochanego. Najbardziej bolało ją to, że Konrad nic jej nie wyjaśnił. Pracował bardzo ciężko, aby zarobić na nowy dom dla rodziny. Odkładał każdy grosz, był szanowanym pracownikiem. Mimo, iż w nowej pracy pojawiła się Klaudia, która chciała koniecznie go zdobyć, Konrad nie mógł zapomnieć o Weronice. Po długiej walce z uczuciami, główna bohaterka postanawia uciec do Kopenhagi. Miłość nie wygasła i jest coraz mocniejsza. Autorka w sposób prozaiczny opisała walkę o miłość. Dziwna relacja głównej bohaterki z ojcem, tajemnice które w końcu kiedyś musiały ujrzeć światło. Wszystko to sprawia, że książkę czytało się szybko i z zaciekawieniem.