DKK dorośli 26.10.2017 r.

"Strażniczka opowieści" Lisa Wingate

"Strażniczka opowieści” to powieść Lisy Wingate, która powstała ze snu. Przytrafiła się ona jej pewnej wrześniowej nocy, rankiem autorka obudziła się już z gotową historią. Główną bohaterką powieści jest Jen Gibbs, 31 –latka, która pracuje w branży wydawniczej od dziesięciu lat. Nowy Jork jest jej domem i tam właśnie spełnia się jej marzenie. Jen otrzymuje pracę w Wydawnictwie Vida, gdzie zostaje redaktorem w dziale literatury faktu. Pewnego dnia Jen znajduje na swoim biurku tajemniczą kopertę, a w niej plik pożółkłych kartek owiniętych w seledynową okładkę z odręcznym rysunkiem i starannym napisem „Strażniczka opowieści”. Bohaterka zaczyna czytać opowieść i zatraca się w niej. Wgłębia się w losy bohaterów skryptu. Poznaje przepiękną miłość Sarry i Randa. Nie wiedząc kto jej podrzucił skrypt i kto jest jego autorem postanawia wyruszyć w podróż, aby odszukać tajemniczego autora i zmierzyć się z rodzinną przeszłością. Po przeczytaniu kolejnych podrzuconych rozdziałów, bohaterka odkrywa, że została ona napisana w Karolinie Północnej. Wyprawa do Karoliny Północnej z której uciekła Jen i która jest rodzinnym domem bohaterki, nie jest prosta. Autorka książki w wspaniały sposób wplotła wszystkie wydarzenia teraźniejsze Jen z przygodami Sarry i Randa. Przepięknie opisała ich historię i to jak trudno być kimś kto pochodzi z plemienia Melungów. Cała „Strażniczka opowieści” to powieść o trudnych relacjach rodzinnych. Czytelniczki bardzo polecają tę powieść.