DKK dorośli 3.11.2016r.

"Dla ciebie wszystko" " Nie oddam dzieci " Katarzna Michalak

Główną bohaterką książki „ Dla ciebie wszystko ” jest Anna Kraska, młoda lekarka, która po ukończeniu studiów trafia na staż. Los płata jej figle i na życiowej drodze spotyka małego chłopca, którego matka porzuciła w szpitalu. Anna za wszelką cenę chce uratować Piotrusia. W życiu młodej Anny pojawia się również przystojny mężczyzna, który potrzebuje jej pomocy. Daniel, ścigany przez policję haker w zamian za opiekę i uratowanie życia postanawia pomóc Annie ocalić małego chłopca. Lekarka ryzykuje i współpracuje z przestępcą. Powieść ta oferuje wszystko to co oczekują czytelniczki od tak wspaniałej autorki jaką jest Katarzyna Michalak, czyli energię, dynamiczną akcję pełną niespodzianek i zagadek. Natomiast powieść „ Nie oddam dzieci ” jest zupełnie inna niż „ Dla ciebie wszystko ”. Od pierwszych stron wzbudza skrajne emocje i wzrusza do łez. Powieść opowiada o młodym i utalentowanym chirurgu, którego praca pochłania, przestaje istnieć inny świat, a zwłaszcza rodzina. Dopiero gdy, jego żona i synek giną w wypadku samochodowym, Michał główny bohater uświadamia sobie co jest tak naprawdę ważne w życiu. Niestety to nie koniec tragedii. Mężczyzna nie potrafi podnieść się po stracie najbliższych, popada w alkoholizm. Teściowa wini go za całą tragedię. Rozpoczyna się walka o pozostałe dzieci. Pisarka bardzo mocno i tragicznie rysuje sylwetkę młodego lekarza. Jego postać uświadamia, że takie sytuacje mogą dotknąć każdego z nas. Uczestnicy spotkania zgodnie stwierdzili, że ta książka pozostaje bardziej w pamięci. Wstrząsa i zarazem wyciska łzy. Dzięki tej lekturze klubowicze uświadomili sobie, że warto dbać o domowe ognisko i doceniać smak codziennego szczęścia.

Następne spotkanie odbędzie się 1 grudnia 2016 roku, o godz. 16.15.

Tematem spotkania będzie książka Paulo Coelho "Weronika postanawia umrzeć".

Zapraszamy !!!