DKK dorośli 5.04.2018r.

"Demaskator" John Grisham

Główną bohaterką powieści „Demaskator” jest Lacy Stoltz prawniczka zajmująca się śledztwem w sprawie sędzi Claudii McDover. Wiara w uczciwość sędziów i ich mądrość stała się głównym wątkiem książki. Prawniczka stara się wybadać prawidłowy przebieg procesów sądowych na Florydzie. Do jej obowiązków należy odpowiadanie na skargi dotyczące przebiegu postępowania sądowego. Bohaterka po dziewięciu latach pracy w komisji, wie, że powodem większości problemów jest niekompetencja. W powieści wychodzi na jaw, że sędziowie naginają prawo i biorą łapówki. Główna bohaterka wraz z kolegą, próbują odnaleźć prawdę i przywrócić sprawne funkcjonowanie wymiaru sprawiedliwości.