DKK dorośli 8.03.2018 r.

"Słodkie życie" Krystyna Mirek

Główna bohaterka Kornelia Rudnicka w wieku trzydziestu lat dowiaduje się, że jest chora. Słodkie życie, które dotychczas wiodła przestaje istnieć. Ciastka, batony, czekoladki nie wypełnią pustki i samotności. Kornelia postanawia zadbać o siebie i schudnąć. Brak ukochanego mężczyzny również staje się powodem do radykalnych zmian. Mieszkając z rodzicami nasza bohaterka czuje się zagubiona, osaczona przez matkę, która ma zaborczy charakter. Za sprawą splotu zdarzeń, bohaterka wyprowadza się z rodzinnego domu. Zaczyna wierzyć w siebie i otwierać na świat. Wreszcie dociera do niej, że chce żyć. Kornelia przechodzi metamorfozę, ten proces nie jest łatwy, ale uświadamia jej jak ważna jest sama dla siebie. Wspólny wyjazd z dyrektorem szkoły, w której pracuje, otwiera jej oczy na inne perspektywy. Okazuje się, że tak poszukiwana miłość była w zasięgu oka.