DKK 19.08.2017 r.

"Coś o mnie i cos o tobie"

Julie Buxbaum

Główną bohaterką książki jest szesnastoletnia Jessie Holmes. Po śmierci matki Jessie musi opuścić dom w Chicago i przeprowadzić się do Los Angees, ponieważ jej ojciec powtórnie się ożenił z bogatą hollywoodzką producentką. Bohaterka wraz z ojcem zamieszkują w rezydencji Rachel z jej mało sympatycznym synem Theo. Wraz z przyrodnim bratem Jessie uczęszcza do ekskluzywnego i prestiżowego liceum Wood Valley. Mogłoby się wydawać, że dziewczyna trafiła do raju, jednak tęsknota za przyjaciółmi i dawnym domem nie pozwala jej na normalne życie wśród bogatych nastolatków. Ciężko jest jej się zaadaptować w nowym miejscu i przystosować do nowego środowiska. Pewnego dnia główna bohaterka otrzymuje maila od anonimowego nadawcy, który oferuje stać się jej duchowym przewodnikiem po nowej szkole. Zaczynają ze sobą korespondować, mimo, że nie wie, kim on jest. Znajomość z tajemniczym: Ktoś/Nikt, coraz bardziej się rozwija. Z czasem obydwoje coraz bardziej się do siebie przywiązują i Jessie nie chce już dłużej żyć w niepewności. Poznaje tajemniczego wielbiciela. Książka ta to niezwykle wrażliwa i lekka powieść młodzieżowa. Jej tematyka jest jak najbardziej na czasie. Julie Buxbaum stworzyła historię o bardzo pozytywnej znajomości młodych osób. Uczestniczki spotkania zgodnie stwierdziły, że powieść ta to kilka dobrych godzin świetnej literatury.