DKK 21.01.2017 r.

"Ból za ból" Jenny Han i Siobhan Vivian

„Ból za ból” to pierwsza część trylogii Jenny Han i Siobhan Vivian, opowiadająca o losach trzech dziewczyn mieszkających na wyspie Jar, która jest wprost rajem na ziemi. Przepiękne plaże, małe sklepiki i niepowtarzalne zakątki wyspy sprawiają, że każdy chciałby tam mieszkać. Kat, Lillia i Mary dopiero kończą szkołę średnią, ale już zdążyły poznać smak zawodu na kimś bliskim. Nie mogą zapomnieć o przeszłości i przykrych wydarzeniach. Dziewczyny decydują się ukarać tych, którzy skrzywdzili ich tak bardzo. Zemsta w pojedynkę nie miałaby szans, natomiast połączenie sił pomaga zrealizować plan. Każda z bohaterek wyróżnia się odmiennymi cechami charakteru oraz sytuacjami życiowymi, które wpłynęły na ich losy. Powieść ta porusza szereg bardzo ważnych i istotnych tematów wśród młodego pokolenia. Prześladowanie, poniżanie czy manipulowanie innymi, przenika przez całą książkę. Traumatyczne wydarzenia z przeszłości bardzo wpływają na zachowanie, mimo upływu czasu, wciąż nie dają o sobie zapomnieć. Bohaterki książki stopniowo dowiadują się, że nie wszystko było takie jak im się wydawało, wystarczyło tylko się upewnić czy zapytać, a można by uniknąć wielu przykrych sytuacji. Uczestniczki DKK podczas rozmowy podkreślały, że zemsta bywa słodka, ale trzeba zawsze zaznaczyć granicę, której nie można przekroczyć. Według nich bohaterki tej książki tę granicę zatraciły. Zemsta nie zawsze jest też dobrym rozwiązaniem. Książka ta pokazuje nam jak ogromną wagę mają nasze słowa. Wypowiedziane w nieodpowiedni sposób mogą zmienić całe życie.

Kolejne spotkanie odbędzie się 25 lutego 2017 roku o godz. 12.00. Będziemy omawiać książkę Jarosława Podsiadlika "Być kimś, być sobą".

Zapraszamy :)