DKK 25.02.2017 r.

Spotkanie DKK młodzież

Krzysiek to zwykły chłopak w wieku gimnazjalnym, który musi borykać się z kłopotami życia codziennego. Ojciec od dłuższego czasu pije i nie interesuje się życiem swojego syna i żony, natomiast matka stara się jak może, aby utrzymać domowy budżet. Problemy rodzinne sprawiają, że główny bohater szuka ukojenia w muzyce. Pisze drobne teksy piosenek, spędza swobodnie czas z przyjacielem Marcinem i próbuje zaakceptować życie takim jakie jest. Przełomem w życiu staje się spotkanie na swojej drodze kolegi Marcina, który zaprasza ich na koncert pewnej grupy rapowej. Poznanie tej ciekawej osoby, wzbudza w chłopaku chęć do zmian życiowych. Muzyka rapowa staje się dla niego swoistą alternatywą wobec okrutnej rzeczywistości. Autor w tej książce, świetnie pokazuje nam świat młodego człowieka i to jak bezsilność może przytłoczyć życie. Przez siedem dni przedstawił nam dwa światy: ludzi z dobrych domów i tych gorszych i to jak oni mogą przenikać z jednej grupy do drugiej. Takim przykładem jest właśnie główny bohater i Monika, którzy w pewnym momencie zamieniają się pozycjami. Książkę tę czyta się bardzo łatwo i szybko, mimo wielu problemów, które się w niej podejmuje. Autor przedstawił świat takim jaki jest, nic nie ubarwiał co powodowało, że czytelniczki utożsamiały się z głównym bohaterem. Klubowiczki podkreśliły, że tą książkę powinny przeczytać wszystkie młode osoby, by zrozumieć że życie jest piękne i tylko od nas zależy jak sobie je poukładamy.

Następne spotkanie odbędzie się 25 marca 2017 roku o godz. 12.00

Tematem spotkania będzie książka Mirandy Kenneally "Dziewczyna z drużyny".

Zapraszamy !!!