DKK dorośli 23.09.2021

„Niechciany spadek” – Chodorowska Monika

Hania jest pielęgniarką obdarzoną darem jasnowidzenia. Pacjenci ją uwielbiają, a przełożeni nie znoszą z dokładnie tego samego powodu. Wykonuje pracę powoli, dokładnie i z wielką empatią dla pacjentów, więc nie starcza jej czasu na papierologię. Przełożeni woleliby, żeby zmieniła się w robota szybkiej obsługi chorych. Jednak wyrazy wdzięczności pacjentów upewniają ją, że wybrała słuszną strategię. Znacznie gorzej wygląda jej życie uczuciowe. Jakby miała magnes do przyciągania drani. Ostatni, dla którego straciła głowę, okazał się groźnym przestępcą... Niespodziewanie pojawia się szansa na odmianę losu, przynajmniej tego zawodowego. Hania dostaje propozycję pracy z zamieszkaniem na Podlasiu, blisko ukochanej cioci, też jasnowidzki. Według klubowiczek książka odzwierciedlająca realia służby zdrowia, wykazująca dużo pracy i mało czasu na prawdziwe zajęcie się pacjentami. Troszeczkę mało nawiązania do wspomnianego daru bohaterki – jasnowidzenia, poza tym lekka i swobodna, posiadająca zwariowaną historię i wiele barwnych osobowości oraz opisów natury.

Następne spotkanie 28.10.2021 godz.16:00