DKK Dorośli 29.09.2020r.

“Dostatecznie blisko”

Colleen Oakley

Na wrześniowym spotkaniu omówiona została książka “Dostatecznie blisko” Colleen Oakley. Jej główna bohaterka nie wiedzie normalnego życia. Ma na to wpływ choroba, która jest niezwykle rzadka. Objawia się przez reakcję alergiczną na dotyk skóry innych ludzi ze skórą Jubilee. Dziewczyna cierpi na nią od wczesnego dzieciństwa. Opiekuje się nią matka, która po jakimś czasie zostawia córkę dla mężczyzny. Jubilee sama spędza prawie dziesięć lat w domu czytając wszystko co wpadnie jej w dłonie. Wraca do świata żywych, kiedy matka umiera i nie może jej już pomagać finansowo. Dziewczyna znajduje pracę w bibliotece. Ubrana od stóp do głów zaczyna sama zarabiać na siebie. W nowym miejscu poznaje Eryka Keegana samotnego ojca wychowującego zbuntowaną córkę i adoptowanego syna, którego błyskotliwość objawia się w przeprowadzeniu niebezpiecznych eksperymentów. Mężczyzna staje się kobiecie coraz bliższy, a na ich drodze stoi choroba. Całość historii odczarowuje ostatni rozdział powieści. Kiedy Jubilee po specjalnym leczeniu jest zdrowa i w końcu całuje się z Erykiem.

Uczestniczkom spotkania książka bardzo się podobała, a czytanie jej było przyjemnością. Skłoniła je do żywej rozmowy, w której nie zabrakło oceny postępowania bohaterów, rozmów o własnych przemyśleniach i doświadczeniach w rodzicielstwie. Historię choroby głównej bohaterki przyrównały do obecnej sytuacji na świecie. Okładka książki przywiodła skojarzenia do polskich seriali obyczajowych.

Następne spotkanie:

13.10.2020r.