Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

FERIE W BIBLIOTECE !!!

Utworzono dnia 23.02.2018
Czcionka:

FERIE W BIBLIOTECE

Gminna Biblioteka Publiczna w Pruszczu zorganizowała zimowe ferie dla łącznej grupy 34 dzieci, zajęcia były bezpłatne, dla dzieci w wieku od 6 - 12 lat. W trakcie trwania drugiego tygodnia ferii zimowych biblioteka przygotowała cały szereg różnych zajęć, oto krótka relacja z tych dni:

II TYDZIEŃ FERII W GMINNEJ BIBLIOTECE PUBLICZNEJ W PRUSZCZU :)

19.02. Dzień literacko- plastyczny: bawimy się w teatr. Dzieci wysłuchały kilka bajek Kamishibai, dowiedziały się co to za teatr, skąd pochodzi i jak z niego korzystać. Podczas zajęć plastycznych wykonały same bajkę obrazkową, zatytułowały ją „Pani komórka” i zaprezentowały uczestnikom.

20.02. Rozgrywki gier planszowych udostępnionych dzięki Centrum Gier Planszowych PEGAZ w Bydgoszczy. Zajęcia poprowadzili Marcin Żurański i Łukasz Juszczak z Wyższej Szkoły Gospodarki w Bydgoszczy. Uczestnicy podczas rozgrywek mieli możliwość zdobycia nagród.

21.02. Warsztaty plastyczne, na których dzieci ozdabiały farbami słoiki formą decoupage. Rysowały również na szablonach swoje ulubione postacie i składały kolorowe kwiaty z papieru. Natomiast warsztaty fotograficzne poświęcone były fotografowaniu siebie i swoich kolegów. Na tych zajęciach dzieci, wspólnie z prowadzącym przygotowały piękny kolaż swoich zdjęć, który można obejrzeć w naszej wypożyczalni. Uczestnicy uczyli się również sterowania robotami. Zajęcia poprowadzili Marcin Żurański- warsztaty fotografii i Marta Ipczyńska- warsztaty plastyczne z Wyższej Szkoły Gospodarki w Bydgoszczy.

22.02. Zajęcia manualne – karmnik dla ptaków. Dzieci za pomocą kilku patyczków po lodach , sznurka i podstawki tworzyły piękne karmniki. Pomalowane i ozdobione zabrały ze sobą, aby powiesić przed domem. W tym dniu bawiliśmy się również w składanie papieru. Uczestnicy spotkania doskonale znali metodę Origami. Wspólnie wykonali białego duszka i kilka kolorowych żurawi. Prace można obejrzeć w naszej czytelni.

23.02. Wycieczka do Wyższej Szkoły Gospodarki w Bydgoszczy. Dzieci zwiedzały muzeum fotografii, oglądały wystawę starych zdjęć. Pani przewodnik pokazała wszystkim jak wygląda miejsce, w którym kiedyś tworzono zdjęcia. W „ciemni” mogły same je wykonać i obejrzeć urządzenia do tego potrzebne. Pani fotograf zaproponowała wszystkim pozowanie do zdjęć. Dzieci mogły przebrać się w kolorowe krawaty, kapelusze i sukienki. Pamiątkowym wspólnym zdjęciem zakończyliśmy zwiedzanej muzeum. Drugim punktem wycieczki był pokaz obsługi drona na sali sportowej WSG. Dzieci miały możliwość posterowania tym urządzeniem.

Bardzo dziękujemy pracownikom Wyższej Szkoły Gospodarki za poświęcony czas.

Organizatorami ferii zimowych w bibliotece są: Gminna Biblioteka Publiczna w Pruszczu, Sołectwo Pruszcz i WSG w Bydgoszczy.

Zapraszamy na ferie do naszej biblioteki już za rok.

Ferie w bibliotece

Utworzono dnia 23.02.2018, 14:37

Gminna Biblioteka Publiczna Pruszcz

Pogoda

Zegar

Imieniny

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 83

W poprzednim tygodniu: 107

W tym miesiącu: 327

W poprzednim miesiącu: 456

Wszystkich: 20689