Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

AKTUALNOŚCI:

Wykład U3W. 8.06.2017r.

Utworzono dnia 09.06.2017

Wykład U3W

Temat: „ Zielona apteka. Rośliny, które nam służą"

Prowadzący: prof. WSG dr inż. Cezary Kościelak

 

czytaj dalej na temat: Wykład U3W. 8.06.2017r.

Teatr w bibliotece.

Utworzono dnia 09.06.2017

TEATR W BIBLIOTECE

8 czerwca w Gminnej Bibliotece Publicznej w Pruszczu znów zrobiło się bardzo teatralnie. Wszystko za sprawą uczniów klasy V Zespołu Szkół w Pruszczu, którzy po raz kolejny wcielili się w rolę tym razem znanych i lubianych postaci z bajek dla najmłodszych. Po wielotygodniowych próbach, wystawiliśmy w końcu sztukę teatralną zatytułowaną „Nie ma tego złego”.

 

Fotorelacja w czytaj dalej.

czytaj dalej na temat: Teatr w bibliotece.

DKK 08.09.2017r.

Utworzono dnia 09.06.2017

"Lady M." Ałbena Grabowska

Małgorzata i Krzysztof to główni bohaterowie powieści Ałbeny Grabowskiej „Lady M.”. Ona bardzo zaborcza, mająca plan na przyszłość swoją, synów, a przede wszystkim męża. On bardzo uległy, bez perspektyw na życie. Oboje bardzo znudzeni życiem i gonitwą za codziennymi obowiązkami. Wszystko zaczyna się bardzo banalnie. Małgorzata ciągle niezadowolona z pracy męża, próbuje za wszelką cenę ułożyć karierę Krzysztofowi tak, aby w końcu został dziekanem na uczelni. Nagle w życiu bohaterów pojawiają się osoby trzecie. Piękna Diana, która staje się kochanką Krzysztofa oraz nowy dyrektor szkoły, w której pracuje Małgorzata. Władza, zazdrość i chorobliwa kontrola nad wszystkim ukazała prawdziwą Małgorzatę. Jak w Szekspirowskiej powieści Lady Makbet tak i tutaj postać ta jest gotowa posunąć do wielu niemoralnych działań. Nie da się jednak manipulować innymi, bez żadnych konsekwencji. Lady M. Ałbeny Grabowskiej to znakomita i bardzo intrygująca powieść po najskrytszych zakamarkach kobiecej duszy oraz męskiego sposobu myślenia. Autorka po mistrzowsku obróciła wszelkie domysły. Zakończenie fenomenalne, dostarczające silnej satysfakcji czytelniczej. Uczestniczki spotkania polecają powieść w stu procentach.

czytaj dalej na temat: DKK 08.09.2017r.

Klub Młodego Czytelnika- Filia Serock

Utworzono dnia 08.06.2017

Klub Młodego Czytelnika

Ze względu na nieco odmienny i niekompletny skład Klubu Młodego Czytelnika postanowiliśmy zmienić lekturę dzisiejszego spotkania na książkę Santiago Roberto „Najfutbolniejsi- Tajemnica siedmiu goli samobójczych”. Jest to kolejny już tom przygód młodych piłkarzy szkolnej drużyny FC Soto Alto. Tym razem przenosimy się na międzynarodowy turniej piłkarski, gdzie młodzi zawodnicy próbują swoich sił z dziecięcymi sławami piłki nożnej. Czy Łamaga i członkowie jego drużyny pokonają przeciwników, czy można wygrać mecz nie strzelając ani jednej bramki, a przy okazji rozwiązać kolejną niesamowitą zagadkę kryjącą się za pechowym golem samobójczym? Oto zagadki do rozwiązania dla zgranej ekipy małych detektywów. Najfutbolniejsi to napisana z humorem seria książek dla dzieci. Przyciąga nie tylko swoją zabawną treścią, ale również bogato ilustrowanymi kartami. Ważnymi wartościami zawartymi w niej są przyjaźń, współpraca ,zaangażowanie i ogromna pasja młodych ludzi do sportu jakim jest ukochana piłka nożna. Następne spotkanie już wkrótce, na którym powrócimy do dyskusji nad ‘Niedokończonym eliksirem nieśmiertelności”.

 

Opracowała:

Paulina Bagniewska

 

czytaj dalej na temat: Klub Młodego Czytelnika- Filia Serock

Noc Bibliotek 2017

Utworzono dnia 05.06.2017

Noc Bibliotek 2017

Za nami kolejna edycja Nocy Bibliotek. Jak było? Oczywiście świetnie. Punktualnie o godzinie 19 w sobotni wieczór wspólnie z grupą naszych małych czytelników rozpoczęliśmy Noc Bibliotek. Zaczęliśmy od kwestii formalnej czyli kontraktu, który określił zasady naszej całonocnej zabawy. Znajomość regulaminu każdy uczestnik potwierdził odciskiem palca i był zobowiązany do jego przestrzegania. Od tej chwili była już tylko wspaniała zabawa. Drużynowo na świeżym powietrzu zmagaliśmy się z konkurencjami sprawnościowymi, wymagającymi wiedzy geograficznej, inwencji twórczej oraz pomysłowości. Wytchnieniem stała się lektura książki „Tajemnica Szafranu” autorstwa Martina Widmarka i Heleny Willis. Potem przyszła pora na grilla. Nasi uczestnicy musieli zebrać siły na dalsze atrakcje. W skupieniu niczym zawodowi naukowcy wykonaliśmy doświadczenia. Była wędrująca woda, wirujące balony, roztańczone rodzynki i wiele innych doświadczeń, który wzbudzały wśród naszych uczestników ogromne zainteresowanie. Po wysiłku umysłowym przyszła pora na wysiłek fizyczny czyli Zumbę. Tanecznym krokiem dotarliśmy do ostatniego punktu programu czyli „Kina w Bibliotece”. Tym razem śledziliśmy przygody biura detektywistycznego Lassego i Mai „Stella Nostra”. Po filmie przyszła pora na sen aby zregenerować siły po dniu pełnym wrażeń. Niedzielny, deszczowy poranek witaliśmy lekko zaspani ale zadowoleni. Wspólnie zjedliśmy śniadanie, wręczyliśmy dyplomy i pamiątkowym zdjęciem wszystkich uczestników zakończyliśmy Noc Bibliotek 2017.

Dziękujemy wolontariuszom pani Kindze Pempuś oraz panu Kamilowi Suchockiemu za opiekę medyczną podczas akcji Nocy Bibliotek 2017.

Fotorelacja w czytaj dalej!!!

czytaj dalej na temat: Noc Bibliotek 2017

Dzień Dziecka 2017

Utworzono dnia 01.06.2017

Dzień Dziecka w Bibliotece

czytaj dalej na temat: Dzień Dziecka 2017

Gminna Biblioteka Publiczna Pruszcz

Pogoda

Zegar

Imieniny

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 23

W poprzednim tygodniu: 95

W tym miesiącu: 382

W poprzednim miesiącu: 554

Wszystkich: 9782