Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

AKTUALNOŚCI:

Spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki- 2.02.2019r.

Utworzono dnia 02.02.2019

"Pax" Sara Pennypacker

Głównymi bohaterami książki „Pax” Sary Pennypacker jest lis i jego przyjaciel Peter. Peter uratował małego liska od śmierci i od tego czasu są nierozłączni. Jednak pewnego dnia dzieje się coś, czego dwunastoletni chłopiec się nie spodziewał. Jego ojciec otrzymał nakaz wstawienia się do wojska i z tego powodu chłopak musi się przeprowadzić do dziadka. Peterowi się to nie podoba, nie zna dobrze dziadka, a dziadek jego. Można powiedzieć, że nawet się nie lubią. Przeprowadzka wiąże się z tym, że najlepszy przyjaciel Petera musi opuścić ich dom i zacząć żyć samodzielnie w lesie. Ta sytuacja spowodowała dramatyczne posunięcie głównego bohatera. Już pierwszej nocy Peter wymyka się z domu dziadka i wyrusza do swojego, oddalonego o 500 kilometrów, gdzie ma nadzieję zastać Paxa. Po drodze poznaje Volę, która pomaga chłopcu dotrzeć do celu. Książka pisana jest z dwóch perspektyw: lisa i jego przyjaciela Petera. Te różne światy widziane oczami ich obojga, ukazują dwie różne, ale bardzo spójne powieści. Łączy ich również wątek wojenny, który głównie opisywany jest z perspektywy lisa. Pax opowiada o skutkach wojny, o tym jak się ona odbija na najsłabszych.

 

Następne spotkanie odbędzie się 9.03.2019r., o godz. 12.00.

Będziemy omawiać książkę Małgorzaty Musierowicz "Opium w rosole".

Zapraszamy!!!

czytaj dalej na temat: Spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki- 2.02.2019r.

Klub Młodego Czytelnika-Filia Serock

Utworzono dnia 06.02.2019

Klub Młodego Czytelnika 31. 01. 2019 r.

„Poradnik hodowcy aniołów” Grzegorz Kasdepke

Wspaniała książka z gatunku fantasy, autorstwa Grzegorza Kasdepke zatytułowana „ Poradnik hodowcy aniołów” jest pozycją poruszającą i trzymająca w napięciu każdego czytelnika. Opowiada historię 11-letniej Marty i jej rodziny, która jak większość z nas boryka się z problemami dnia codziennego. Matka, która jest alkoholiczką i wiecznie zapracowany ojciec to obraz rodziców, którzy żyją z dnia na dzień nie poświęcając znacznej uwagi swoim dzieciom. Zagubiona dziewczynka, niejednokrotnie będąca świadkiem kłótni i problemów najbliższych, całkiem przypadkiem przenosi się w świat magiczny i niezrozumiały, który być może będzie początkiem czegoś lepszego...

czytaj dalej na temat: Klub Młodego Czytelnika-Filia Serock

Spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki- 31.01.2019r.

Utworzono dnia 01.02.2019

"Nowe niebo" Hanna Cygler

„Nowe niebo” to powieść przełomu XIX i XX wieku opowiadająca o losach emigrantów z Kaszub. Główna bohaterka Matylda Halman stawia wszystko na jedną kartę i wraz z osieroconymi przez brata dziećmi emigruje za ocean. Trafia do Winony w Ameryce, gdzie już wcześniej osiedliło się wielu Kaszubów. Podczas nowego życia w nowym miejscu, poznajemy odmienne losy dwóch sióstr: Heleny i Felicji Halman. Młode kobiety muszą odnaleźć się w obcej kulturze. Cały proces adaptacyjny pokazuje, jak odmienne są wyobrażenia i oczekiwania do nowego miejsca i życia. Rosnące konflikty zarówno etniczne jak i rasowe oraz zetknięcie się z niewolnictwem nie sprzyjają nowym znajomościom. Na szczęście bohaterowie tej powieści nie poddają się i z oporem dążą do szczęścia i stabilności.

Następne spotkanie odbędzie się 21.02.2019r., o godz. 16.00.

Będziemy omawiać książkę Aleksandry Kowalskiej  "Na tropie Anny".

Zapraszamy !!!

czytaj dalej na temat: Spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki- 31.01.2019r.

Informacja !!!

Utworzono dnia 30.01.2019

Publikacja Pana dr Krzysztofa Halickiego dostępna już w bibliotece.

Zapraszamy.

czytaj dalej na temat: Informacja !!!

II TYDZIEŃ "FERIE W BIBLIOTECE 2019"

Utworzono dnia 25.01.2019

Ferie z kulturą to wspólna inicjatywa Gminnej Biblioteki Publicznej i Sołectwa Pruszcz. Wsparcie finansowe otrzymane z funduszu sołeckiego Sołectwa Pruszcz, pozwoliło bibliotece na zorganizowanie szeregu ciekawych i kreatywnych zajęć dla dzieci.

 

​Fotorelacja w czytaj dalej.   http://www.pruszcz.naszabiblioteka.com/n,ii-tydzien-ferie-w-bibliotece-2019

czytaj dalej na temat: II TYDZIEŃ "FERIE W BIBLIOTECE 2019"

Gminna Biblioteka Publiczna Pruszcz

Pogoda

Zegar

Imieniny

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 83

W poprzednim tygodniu: 107

W tym miesiącu: 327

W poprzednim miesiącu: 456

Wszystkich: 20689