Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

AKTUALNOŚCI:

CodeWeek 2018

Utworzono dnia 18.10.2018

Gminna Biblioteka Publiczna w Pruszczu przyłączyła się do akcji CodeWeek, czyli Europejskiego Tygodnia Kodowania. CodeWeek jest organizowany na terenie całej Europy. Jest to społeczna inicjatywa, dedykowana wszystkim, którzy chcą rozpocząć lub kontynuować przygodę z programowaniem. To świetna okazja, by zacząć zabawę z grami logicznymi, prostą grafiką komputerową, czy robotyką. Biblioteka zorganizowała zajęcia dla I klas szkoły podstawowej w Pruszczu oraz dla czterolatków z Przedszkola Samorządowego w Pruszczu.. Nauka kodowania może pomóc uczniom w osiągnięciu wysokiego poziomu kompetencji cyfrowych i lepszym zrozumieniu otaczającego ich świata, a także zwiększyć ich szanse na odniesienie sukcesu w życiu osobistym i zawodowym. Tydzień Kodowania oferuje wszystkim uczniom możliwość podjęcia pierwszych kroków w kierunku tworzenia treści cyfrowych.

czytaj dalej na temat: CodeWeek 2018

Klub Młodego Czytelnika- Filia Serock

Utworzono dnia 17.10.2018

Klub Młodego Czytelnika 12.10.2018 r.

To już kolejne z piątkowych spotkań z młodymi czytelnikami, podczas którego nie mogliśmy się nudzić. Poznaliśmy Emilię Gacek zwaną Emi, bohaterkę z „Tajnego Klubu Dziewczyn”,od której wszystko się zaczęło. Dziewczynka utworzyła tajny klub dla dziewczyn z małymi wyjątkami. Aby stać się jego częścią nie można być mazgajem i zarozumialcem. Członkowie klubu to młodzi ludzie, głodni przygód, bardzo odważni, dla których przyjaźń i lojalność są bardzo ważne. Nie ma tu miejsca na nudę i obijanie się. Dziewczyny prowadzą tajne dzienniki, w których notują wszelakie spostrzeżenia i rysują portrety ulubionych kolegów. Odkrywają, także w sobie nutkę detektywistyczną wpadając na trop intrygującej historii w roli głównej z profesorem Kagankiem na czele, która okazuję się bardzo trudna do rozwikłania. Bardzo wciągająca książka dla młodych ludzi, podczas czytania, której nie można się nudzić i chce się więcej.

czytaj dalej na temat: Klub Młodego Czytelnika- Filia Serock

Spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki- młodzież 13.10.2018r.

Utworzono dnia 13.10.2018

"Baśniobór" Brandon Mull

Głównymi bohaterami powieści Brandona Mull „Baśniobór” jest Kendra i Seth. Rodzeństwo, które przyjeżdża na wakacje do swojego dziadka i odkrywa wielką tajemnicę. Z początku nie są zachwyceni pobytem w starym domu, ale okazuje się, że dziwny staruszek pełni bardzo ważną funkcję- jest strażnikiem niezwykłej krainy – Baśnioboru. Przez tysiące lat Baśniobór był schronieniem dla niezwykłych czarodziejskich istot, żyjących według starych zasad. Nikt obcy nie mógł się do niego przedostać, bo inaczej mogła się stać wielka tragedia. Dziadek wytłumaczył wnukom, że nie mogą wchodzić do lasu, ale dzieci wcale nie zamierzały słuchać dziadka. Złamały zakaz a tym samym uwolniły siły zła. Stare zachłanne trolle, figlarne satyry, zgryźliwe czarownice i zazdrosne wróżki stają się śmiertelnym wrogiem młodych bohaterów. Nieposłuszeństwo rodzeństwa rodzi szereg tragicznych wydarzeń dla Baśnioboru.

Następne spotkanie odbędzie się 17.11.2018 r. o godz. 12.00.

Będziemy omawiać powieść Marcina Szczygielskiego "Za niebieskimi drzwiami"

Zapraszamy !!!

czytaj dalej na temat: Spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki- młodzież 13.10.2018r.

Gminna Biblioteka Publiczna Pruszcz

Pogoda

Zegar

Imieniny

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 82

W poprzednim tygodniu: 134

W tym miesiącu: 235

W poprzednim miesiącu: 597

Wszystkich: 19048