DKK dorośli 11.01.2018r.

"Księgarnia spełnionych marzeń" Katarina Bivald

Główną bohaterką powieści Katariny Bivald, jest dwudziestoośmioletnia Sara, mieszkanka Szwecji, która postanawia skorzystać z zaproszenia swojej przyjaciółki Amy i wyjechać do Stanów Zjednoczonych. Sarę i Amy łączy wielka miłość do książek. Małe miasteczko w stanie Iowa, miało być odskocznią od codziennego życia. Tuż po przyjeździe okazuje się jednak, że jest zupełnie inaczej. Sara dowiaduje się, że Amy umarła. Główna bohaterka została teraz sama gdzieś na końcu świata. W tym dziwnym miasteczku, w którym się znalazła są jednak ludzie, których dobrze zna. Bowiem Sara przez wiele miesięcy korespondowała z Amy. Listy, które otrzymywała od swojej przyjaciółki, były fascynujące. Dzięki nim dowiedziała się wielu istotnych rzeczy o mieszkańcach Broken Wheel. Za namową przyjaciół starszej pani, postanowiła po raz pierwszy podjąć męską decyzję i zacząć nowe życie. Całe rzędy książek, które znalazła w domu Amy, wykorzystuje i otwiera księgarnię, pierwszą w tym miasteczku. Dzięki niej główna bohaterka, ma dzieję, że zachęci ludzi do odkrywania nowych przygód. Ta na pozór bardzo dziwna społeczność, próbuje nawet zorganizować życie prywatne w taki sposób, aby zatrzymać ją na dłużej, mimo kończącej się wizy.