DKK dorośli 19.01.2017 r.

"Szkoła żon", "Ballada o ciotce Matyldzie"  Magdalena Witkiewicz

Pierwsza powieść, która została omówiona to „Szkoła żon”, której główną bohaterką jest Julia- piękna, młoda osoba, świeżo po rozwodzie. Swoje niepowodzenie życiowe, postanawia zakończyć imprezą wśród znajomych, na której to wygrywa w loterii wizytówkowej tajemnicze zaproszenie do luksusowego spa. „Szkoła żon”, bo tak się owo miejsce nazywa zmienia całe życie Julii. W niesamowicie eleganckim miejscu bohaterka, wraz z kilkoma innymi osobami przeżywa przygodę życia. Miejsce to jest wyjątkowe, gdyż pozwala na odszukanie w sobie zatraconej kobiecości, seksapilu i poczucia własnej wartości. Autorka w bardzo ciekawy, a tym samym subtelny sposób ukazuje jak głęboko w duszy ukryte są emocje kobiet w tak różnym przedziale wiekowym. „Ballada o ciotce Matyldzie” trochę różni się od poprzedniej pozycji książkowej. Powieść ta opowiada o losach Joanki, która to musi się pogodzić ze śmiercią ukochanej ciotki Matyldy, która postanawia umrzeć w dniu narodzin jej córki. Główna bohaterka musi stawić czoło macierzyństwu, kłopotom małżeńskim oraz nowej firmie, którą otrzymała w spadku. Na szczęście ciotka wszystko zaplanowała i śledzi poczynania siostrzenicy z nieba. Przed śmiercią zleca swoim podopiecznym Olusiowi i Przemkowi, dbanie o Joankę oraz o wspólny biznes. Powieść bardzo ciepła, pełna dobrej i szczerej walki o własne szczęście. „Zamek z piasku” to ostania powieść o mawiana na spotkaniu. Weronika i Marek, główni bohaterowie prowadzą szczęśliwe życie. Zakochani w sobie od dzieciństwa, tworzą wspaniały związek. Brakuje mi do pełni szczęścia dziecka. Postanawiając powiększyć rodzinę nie wiedzieli, że będzie to takie trudne. Rozczarowanie towarzyszące głównym bohaterom burzy ich ład i harmonię życiową. Wtedy w życiu bohaterki pojawia się trzecia osoba. Przyjaźń z nowym mężczyzną otwiera Weronice oczy na własne małżeństwo. „Zamek z piasku” to książka, w której autorka podjęła bardzo współczesne tematy. Historia o ludziach, pragnieniu przeżycia czegoś więcej, ale przy tym niepotępiająca postępków bohaterów. Wszystkie klubowiczki zgodnie stwierdziły, że autorka pisze pięknie i różnorodnie. Każdy znajdzie coś dla siebie.

Następne spotkanie odbędzie się 16 lutego 2017 roku, o godz. 16.15.

Tematem spotkania będzie powieść Katarzyny Michalak " Bezdomna".

Zapraszamy !!!