DKK dorośli 16.02.2017r.

"Bezdomna" Katarzyna Michalak

„ Bezdomna” to książka łapiąca za serca już od pierwszych stron. Główna bohaterka Kinga Król straciła wszystko: dom, pracę i najbliższą rodzinę. W wigilijny wieczór, jako bezdomna osoba postanawia zamknąć się w kontenerze na śmieci i zakończyć swoje życie. Alkohol, prochy i niska temperatura mają pomóc skończyć ze sobą. Jednak niespodziewanie w kontenerze pojawia się kot, którego Kinga chce wypuścić i wtedy zjawia się Joanna Reszka, która postanawia zaprosić bezdomną na wspólną kolacje wigilijną. Okazuje się, że Joanna to była kochanka jej męża, z którym się rozwiodła. Aśka, jako wnikliwa dziennikarka, postanawia głębiej poznać historię Kingi Król i to jak znalazła się na ulicy. Krok po kroku bohaterka otwiera się przed Aśką, traktując ją jako przyjaciółkę. Aśka liczy, że historia Kingi będzie hitem dziennikarskim w jej życiu. Okazuje się, że zjednaj strony tak się staje. Kinga po woli wychodzi na prostą. Wraca do starej pracy, wynajmuje małą kawalerkę i tylko ciągle poszukuje córki, którą zostawiła w pod bydgoskim lesie. W każdy czwartek wyjeżdża, aby ją odszukać. Jej depresja poporodowa, nie pozwala na racjonalne myślenie, doprowadza ją do kolejnej próby samobójczej. Na łożu śmierci Aśka przekazuje Kindze, że udało się jej odnaleźć ukochaną córeczkę, która okazuje się że przeżyła. „ Bezdomna” to książka, która porusza wiele ważnych tematów. Opowiada o smutku, żalu, utracie. Uczestniczki spotkania podczas dyskusji podkreślały, że taka sytuacja, która się przytrafiła głównej bohaterce może się zdarzyć każdej z nas. Życie bywa przewrotne i nigdy nie wiadomo co nas czeka. Książka warta poleceniu.

Następne spotkanie odbędzie się 16 marca 2017 roku, o godz. 16.00.

Tematem spotkania będą powieści Agaty Kołakowskiej.

Zapraszamy !!!