DKK Dorośli 13.10.2020r.

“Nasze dusze nocą” Kent Haruf

Kolejne spotkanie upłynęło na rozmowie o książce “Nasze dusze nocą” Kenta Harufa. Czyli opowieści o Addie i Luisie, którzy przy pomocy odważnej decyzji dają kres swojej samotności. Kobieta zaprasza mężczyznę do siebie na noce, aby rozmawiać z nim do chwili, kiedy przyjdzie ich sen. Spędzając razem czas stają się sobie bardzo bliscy. Zwierzają się sobie z sekretów życia. Ci dojrzali ludzie nie baczą na nieprzychylne im spojrzenia z otoczenia. W zimie życia zaczynają postępować tak jak chcą i czują. Mimo tego, że na ich drodze pojawiają się drobne ku temu małe przeszkody.

Uczestniczkom spotkania książka bardzo się podobała i chciałby czytać więcej podobnych historii. Zwróciły uwagę na specyficzny układ tekstu na stronach, który jakby symbolizował, że to same dusze rozmawiają ze sobą. Stwierdziły, że książka jest opowieścią o życiu. Zwróciły szczególną uwagę na odważny czyn Addie, który przyrównały do postępowania w całym życiu. Bo w całej ludzkiej drodze na ziemi trzeba odnaleźć spełnienie.

Następne spotkanie:

17.11.2020r.