DKK dorośli 23.02.2023

„Alpaka czułości" J. Szarańska

Wszystko zaczyna się od pewnej imprezy w kulawym bocianie, która jest początkiem nowych tarapatów. Tym razem wpadną w nie Brenda oraz Kamil. Miało być sielsko i anielsko, ale to jedna wielka rewolucja. Brenda i Kamil zostają zmuszeni, aby dzielić pokój w pensjonacie. Brenda nie przepada za weterynarzem, więc staje się to uciążliwe dla obojga. Kamil nie pozostaje dłużnym i również odpłaca się Brendzie, za jej przytyki. Pech lub los pokierował do tego samego pensjonatu również babcię Trudzię wraz z niesfornymi bliźniętami. Miała nadzieję na beztroski wypoczynek wśród lasów, ale z tą dwójką nie istnieje coś takiego. Potrafią dostarczyć zarówno przygód jak i kłopotów, o czym babcia Trudzia szybko się przekona. Jest również pewna alpaka, która ma w zwyczaju spacerować leśnymi drogami i wprawiać w przerażenie spotkanych wędrowców, ale potrafi także nabroić i przysporzyć swojej właścicielce kłopotów. Kiedy bliźnięta wpadają na trop alpaki, przygoda dopiero się zaczyna, a ta trójka razem może zwiastować tylko kłopoty, który dostarczą wielu osobom. Podczas kilku afer, które spowodują, zmienią także życia kilku osobom i przyczynią się do szczęśliwych zakończeń. Książka pełna humoru i zabawnych zwrotów akcji, opowieść o miłości oraz o szukaniu własnego szczęścia. Lekka, przyjemna w czytaniu nie wymaga długich przemyśleń.

Spotkanie klubowiczów DKK dorośli luty 2023