DKK dorośli 13.12.2018r.

"W samym środku zimy" Isabel Allende

Głównymi bohaterami powieści Isabel Allende „W samym środku zimy” jest Richard, Lucia oraz Evelyn. Richard to sześćdziesięcioletni profesor uniwersytecki, który uwielbia koty. Lucia lokatorka Richarda, Chilijka, która przyjechała na jakiś czas do Stanów Zjednoczonych z serią głośnych wykładów na tym samym uniwersytecie co Richard. Pewnego wieczoru w samym środku brooklyńskiej śnieżycy Richard Bowmaster wjeżdża w bagażnik samochodu Evelyn, młodej nielegalnej imigrantki z Gwatemali. Drobna stłuczka, która miała z początku wydawać się tylko przykrym incydentem stała się czymś o wiele poważniejszym. Evelyn postanawia udać się do domu profesora i tam szukać pomocy. Zakłopotany całą tą sytuacją Richard postanawia poprosić o pomoc swoją lokatorkę Lucię, która porozumiewa się w języku hiszpańskim. Okazuje się, że samochód Evelyn skrywa tajemnicę, którą trzeba rozszyfrować. Każdy z bohaterów mierzy się z przeszłością, co nadaje książce nowy wymiar. Główne odbicie znajduje tu Richard i Lucia, którzy dostają szansę na nową miłość.